Celostní přístup k léčbě tzv. neléčitelných a výlučně lidských nemocí

Celostní přístup k léčbě tzv. neléčitelných a výlučně lidských nemocí

Je vědecky dokázáno, že s tzv. neléčitelnými nemocemi se člověk přímo nerodí, ale rodí se s dědičnou prodispozicí, která se při vhodných podmínkách „probudí“ jako spící princezna Růženka.

 
 • V našich životech se neustále pachtíme za „něčím“ vnějšním, stresy na nás útočí ze všech stran, hektický život, nekvalitní, éčkama přeplněné „mrtvé“potraviny bez valné kvality, znečištěné prostředí, chemické léky, faradayové klece, záření mobilních technologií a mnoho dalších faktorů způsobují, že naše těla se stávají dokonalou skládkou odpadů. Aby se tělo neotrávilo samo sebou, začne si vytvářet tzv. hřbitovy, kam odpad ukládá.
 • Když se k tomu přidá kumulované stresy a psychotraumata od ranného dětství, dochází k nastartování různých tzv.civilizačních nemocí, jako jsou nádory, myomy, kornatění tepen atd.
 • Sami pak pozorujeme nadváhu, únavu, různé kožní nemoce atd. Nejznámější skládkou toxinů se hlavně u žen stává kůže a s ní nevábně vyhlížející celulitida, která i vizuelně svědčí o nahromadění jedů v těle. U mužů je to hlavně kardiovaskulární systém.
 • Pak stačí banální chřipka, angína, oslabení imunitního systému, hormonální změny a problém na takřka celý život je na světě.
 • Není divu, že nejčastější výskyt lupénky a jiných nemocí se pohybuje kolem puberty – 15-20 ti let, nebo v období klimaktéria kolem 40-50 roku života.

Nemoc člověka traumatizuje, dochází k osobnímu i společenskému handicapu a začarovaný kruh se začne spirálovitě rozšiřovat. K nemoci se přidají další tzv.psychosomatické potíže, snižuje se sebevědomí, uplatnění a diskriminace ve společnosti. Každý, kdo podobnou nemocí trpí o tom ví své. Navíc vnějšní projevy na kůži jdou ruka v ruce s postižením kloubního aparátu, kardiovaskulárního systému a tím k degenerativním stavům našeho organizmu a psychiky jako celku, a bohužel někdy končí nezvratným řešením - sebevraždou, což se přihodilo mé kamarádce, které syn se rozhodl ukončit své trápení tímhle způsobem. Při každém pomyšlení na ty tragedie mě bolí srdce.

Z těchto důvodů jsme se rozhodli přistupovat k problémům našich pacientů nejenom lokálním působením téměř zázračných účinků excimerového záření 308 nm, ale také tzv.celostním přístupem, jehož základem je primárně

DETOXIKACE

 • Určitě mi dáte zapravdu, že o své domy, zahrádky, auta, vnější vzhled, pečujeme s pravidelností, ale o tělo a zdraví jako takové se nestaráme skoro vůbec. Jako bychom si vůbec neuvědomovali jejich důležitost. Představa, jak bychom asi vypadali, kdybycho se třeba 20, 30 let nemyli určitě není vábná.
 • Je na výsost jasné, že postavit nový dům nebo založit zahrádku na skládce je nesmysl. Při jakémkoliv cíli je nutné staveniště nejdřív uklidit a pak stavět. Tak je to i s našim zdravým. Jestli se chceme uzdravit nebo zhubnout, zbavit se alergií, kožních a jiných nemocí , nebo jenom se cítit skvěle bez únavy a s veselou myslí (TĚLO JE CHRÁMEM DUŠE), je nutné naši tělesnou schránku vyčistit – detoxikovat a odkyselit.                    
 •  Více návodů a rad jak postupovat najdete v sekci detoxikace a regenerace, nebo přímo v našem centru.

 

Proč doporučujeme kombinaci excimerového laseru VTRAC s TČM  a  fytoterapií ?

Při tomto onemocnění je třeba léčit nejen vnější projevy organismu , ale i jeho příčinu.

Vzhledem k povaze je nutné používat postupy a preparáty, které organismus čistí a hlavně ho nezatěžují. V tomto je TČM (tradiční čínská medicína) právě velice vhodná, neboť se zde jedná pouze o přírodní preparáty, které nemají pro organizmus vedlejší účinky a léčí tělo jako celek.

Léčba je zpravidla komplexní a užívá se při ní nejen speciálních čínských bylinných receptů, ověřených staletími. Jsou rovněž popsány mnohé akupunkturní postupy s přesně vymezenými indikacemi. Používají se i masti, bylinné koupele a cvičení. Nedílnou součástí léčby je však i dietetická terapie, kterou si dále probereme. V dnešní době dochází i ke kombinacím postupů západní medicíny s prostředky čínské tradiční medicíny, přičemž se protagonisté obou oborů dokáží bez problémů dohodnout jistě ku prospěchu pacienta.

Z hlediska opatření životosprávy, které je nedílnou součástí péče o pacinta s lupénkou je v TČM kladen důraz na prevenci onemocnění z nachlazení. Pacient by se měl vyhýbat horečnatým onemocněním a zvláště v zimě se aktivně bránit proti nachlazení. Při jakýchkoli známkách rýmy či bolestí v krku je nutno co nejdříve zaléčit akupresurou, akupunkturou či bylinnými prostředky apod. a veškerá onemocnění co nejrychleji a zcela doléčit. Doporučuje se otužování se kterým začínáme již na konci léta či i v jeho průběhu. Dále pravidelné cvičení tak aby byl organismus v optimálním stavu již před příchodem zimy, kdy je pravidelné cvičení nutností. Čínský lékař však zvláště doporučuje typická čínská starobylá cvičení s výraznými zdravotními účinky. Při jakýchkoli cvičeních čínští lékaři zdůrazňují opatrnost aby se při zpocení člověk nevystavil větru a nenachladl a nedoporučují velké nárazové tělesné zátěže.

Dietetická opatření při onemocnění lupénkou vycházejí v mnohém z čínského prostředí, které se od našeho poněkud liší. Přesto však můžeme hodně pokynů jistě respektovat. Jak z pohledu tradice tak i moderních poznatků jsou v Číně dávány do souvislosti s výskytem lupénky následující potraviny : krevety, některé ryby, kuřecí maso, hovězí, mléko, kachní, skopové, králičí i vepřové maso. Dále pikantní a ostré potraviny jako je alkohol, víno, česnek, cibule šalotka, čili papričky, koriandr, řapíky celeru, kořeny lotusu, houby, pohanka. Citlivost na tyto potraviny však může být individuální takže jídlo, které vadí jednomu pacientovi nemusí škodit někomu jinému. Všeobecně se však nedoporučuje jíst větší množství masa ani rybího a pálivá koření. Přesný dietní plán je možné stanovit jako součást léčby až po stanovení přesné diagnozy podle čínské tradiční medicíny. V takovém případě je pak možné sladit všechny léčebné postupy do jednoho celku tak aby směřoval žádaným směrem k nastolení ztracené rovnováhy v organismu. Čínští lékaři varují před paušálním omezováním mnoha potravin ve stravě nebo přílišným soustředěním pacienta jen na stravu, neboť může dojít i k nedostatku některých výživných látek. Proto by se dlouhodobé změny a omezení v jídelníčku měly vždy konzultovat s vyškoleným odborníkem a neměli by k nim přistupovat jen sami pacienti.

V léčbě psoriázy se uplatňují i koupele v bylinných odvarech a solích. Nedoporučují se však koupele v horké vodě, které naopak dlouhodobě mohou stav i zhoršovat. Teplota vody by se měla pohybovat na úrovni tělesné teploty tedy 30 - 36 stupňů Celsia.

Z hlediska TČM je nejdůležitější a prvotní příčinou všech onemocnění stav duše tedy psychika nemocného. Proto stresy, netrpělivost, deprese a špatná nálada mohou celkový stav zhoršovat. Jsou zaznamenány zhoršení stavu kůže při manželských hádkách, smrti či onemocnění milovaného člověka a v jiných stresových zátěžových situacích. Proto i zde ještě více než jindy platí zlaté české přísloví : "Veselá mysl půl zdraví" nebo nadčasové doporučení Mistra všech mistrů Dalajlámy:

 • Pečuj o své myšlenky, neboť se z nich stanou slova.
 • Pečuj o svá slova, neboť se z nich stanou skutky.
 • Pečuj o své skutky, neboť se z nich stanou zvyky.
 • Pečuj o své zvyky, neboť utvářejí charakter.
 • Pečuj o svůj charakter, neboť ten utváří osud. 
 • A osud – to je tvůj život.

 

Žijeme ve světě paradoxů a pěstování kultu mládí, kdy se stydíme za svůj věk a ne za  to jak vypadáme a  jak se cítíme. Dobrá zpráva je, že vše máme ve svých rukou a v hlavě-mysli.

blog comments powered by Disqus

Facebook

Kde nás najdete

Kontakt

CENTRUM LÉČBY LUPÉNKY, VITILIGA
a dalších kožních nemocí MŮJ ČLOVĚK

Poliklinika Medika
Kateřinská 34, Praha 2

Po - Pá: 8.00 - 18.00

Tel.: +420 608 173 790
Email: alena@mujclovek.cz

Doporučujeme navštívit:Laminine - restart zdraví