Kosmetika arganio

Arganový olej – marocké „tekuté“ nebo „pouštní „ zlato

Vynikající pomocník, který Vám pomůže zbavit se kožních obtíží. Díky léčivým látkám, které olej obsahuje, je vynikajícím pomocníkem při léčbě lupénky (kdy snižuje svědivost a odlupování kůže až o 80%), atopických i suchých ekzémů, hnisavých zánětů kůže, suché kůže, popálenin, ale třeba i akné. Zvýšených účinků se dosahuje také při vnitřním užívání.Také pomáhá hojení ran a lze použít pro zmírnění potíží s proleženinami (odborníci doporučují aplikaci 2x denně po obvyklém očištění oblasti, kterou ošetřujeme). V neposlední řadě je arganový olej skvělý pomocník při ošetření opruzenin u malých dětí.

Je velice efektivní při péči o pokožku s regeneračním, hydratačním, nutričním a anti-aging efektem. Podporuje pružnost pokožky, zjemňuje jemné linky a vrásky, lečí akné a hojí jizvy (včetně strií, které se často tvoří budoucím maminkám, či lidem, kteří velmi rychle změnili tělesnou hmotnost). Toto "tekuté zlato" je bohaté také na nasycené, mononenasycené a nenasycené mastné kyseliny spolu s dalšími prospěšnými živinami a enzymy. Jednotlivě i společně, tyto živiny pomáhají chránit kůži před ultrafialovým zářením a zároveň vyživují pokožku.

Lidé budou často překvapeni, jak zdravá a vitální je Vaše pleť - a budou mít pravdu! Bude zdravější než tomu bylo dříve, díky jedinečné kolekci vitamínů a živin arganového oleje. Po staletí užívaly marocké ženy arganový olej jako magický elixír krásy a mládí. Nyní muži a ženy na celém světě používajíarganového oleje jako přírodní metody k zastavení procesu stárnutí.

Arganový olej obsahuje mnohem více vitaminů než ostatní odvozené rostlinné produkty (např. olivový olej). Arganový olej je ideální pro extrémně suchou a oslabenou pleť. Díky svým skvělým ochranným, hydratačním a vyživujícím vlastnostem.

 • Arganový olej stimuluje sebe-obranné mechanismy pokožky proti všem nepříznivým faktorům okolního prostředí, jako jsou sluneční záření, prach a alergeny. To pomáhá předcházet poškození kůže a jejímu stárnutí.

 • Arganový olej podporuje lepší hydrataci pokožky a zároveň posiluje hydro-lipidy přítomné v naší kůži.

 • Arganový olej pomáhá obnovit architekturu kůže. Zvyšuje také rychlost podkožního krevního a mízního mikro-oběhu, což pomáhá zpomalit přirozený proces stárnutí pokožky.

 • Arganový olej není mastný, přesto pomáhá zvlhčit a regenerovat suchou a popraskanou kůži. Mimoto také pomáhá odstranit přebytečný olej z mastné pleti.

 • Arganový olej lze efektivně využít k léčbě různých typů kožních problémů jako jsou ekzémy nebo lupénka.

 • Arganový olej také pomáhá předejít vzniku strií na kůži a zároveň snižuje jejich viditelnost.


Obecně platí, že arganový olej zlepšuje texturu pleti a zanechá ji jemnou a vláčnou.

Tipy pro péči o pleť

 • Arganový olej můžeme přidávat do vlastních krémů, nebo mísit s jinými oleji, abychom zvýšili jejich účinnost (pokud tyto neobsahují vazelínu a parafín). Pokud přidáme kapku oblíbeného parfému do trochy arganového oleje, získáme vynikající vonnou emulzi na tělo.

 • Pro hydrataci pokožky celého těla stačí po osprchování rozetřít pár kapek arganového oleje na celé tělo. Olej vtíráme do částečně vlhké pokožky.

 • Při péči o pleť obličeje a dekoltu stačí pár kapek ráno a večer, pro překvapující omlazující účinek. Olej opět vtíráme do částečně vlhké pokožky.

 • Při striích na těle a poprsí vmasírujeme denně pár kapek na kritická místa, zvýší se tak pružnost a napětí pokožky.

 • Zkrátka nepřijdou ani muži, kteří mohou arganový olejpoužít před holením, díky čemuž kůže změkne a po holení tak nedochází k zarudnutí a podráždění pokožky.

 

Arganový olej stimuluje přirozené obranné a obnovovací funkce pokožky. Čistí, zvláčňuje a vyživuje ji a poskytuje jí ochranu před nepříznivými vlivy z okolního prostředí. Olej jemně vmasírujte do postižených míst 2x - 3x denně do doby, než dojde ke zlepšení, minimálně však 7-10 dní.

Vznik a léčba akné

Přesné příčiny vzniku akné nejsou známy. Nejvíce se zmiňují hyper-produktivní olejové žlázy, špatné stravování, kožní problémy způsobené hyperaktivitou bakterií pokožky, nebo blokované póry. Olej, který je vylučován do pokožky přirozeně se kvůli nedostatečnému čištění nahromadí a může ucpat kožní póry. Když mluvíte o oleji ve vztahu k akné, většina lidí se na vás bude dívat nevěřícně. Jak může pomoci olej s akné, když právě mastná pleť je první věc, která způsobuje pupínky? To je pravda, ale arganový olej je jiný - velice rychle se vstřebává do pokožky a nezanechává ji mastnou. Je lisován z nejlepších jader zastudena a několikrát velmi pečlivě filtrován. Vzniká tak vysoce kvalitní olej, vyznačující se jasně zlatavou barvou, ideální ke kosmetické péči o pleť, vlasy, nehty a pokožku celého těla.

Přestože je arganový olej klasifikován jako olej, nezanechává žádné dráždivé zbytky a opravdu pomáhá vyčistit kůži. Arganový olej se používá stejně jako krém, funguje jako ochrana proti slunečnímu záření a jako bariéra proti kontaminaci pokožky vnějšími vlivy. Hlavními prvky, které dávají arganovému oleji jeho zvláštní léčivé vlastnosti jsou:

 • Skvalen, který je používán i v opalovacích krémech jako ochrana pleti a prevence rakoviny kůže. Zabraňuje také kontaminaci pokožky nežádoucími vlivy z okolního prostředí. Dále zamezuje odlupování kůže, což z něj dělá dobrého pomocníka právě přiléčbě lupénky, ale i dalších nemocí kůže.

 • Vitamín F, který je známý pro své anti-aging účinky. Pomáhá napnout kůži, zužuje roztažené póry a zjemňuje vrásky.

 • Vitamin A a E jsou další dobře známé elementy pro mladou a svěží pleť. Téměř všechny opalovací krémy a krémy proti stárnutí obsahují vitamin E.

 


 

Vnitřní užití arganového oleje

Co jsou to kosmetický a potravinový arganový olej a jak se vlastně liší?

Jako kosmetický arganový olej se označuje olej, který je lisován z nejlepších jader zastudena a několikrát velmi pečlivě filtrován. Vzniká tak vysoce kvalitní olej, vyznačující se jasně zlatavou barvou, ideální ke kosmetické péči o pleť, vlasy, nehty a pokožku celého těla.

Potravinový arganový olej se získává odlišným výrobním procesem. Jádra zbavená skořápek, se před lisováním praží a výsledný olej se pak vyznačuje silným ořechovým aromatem, výraznou oříškovou chutí a tmavší, až oranžovou barvou. Olej připravovaný tímto postupem je chutný a především velmi zdravý doplněk v teplé i studené kuchyni.

Oba druhy arganového oleje které nabízíme jsou 100% čistý přírodní produkt, bez jakýchkoli dalších příměsí (konzervantů, barviv či parfemací). Olej se lisuje z jader Arganie trnité. Kosmetický arganový olej (lisovaný zastudena) je ideální pro kosmetické využití, neboť si zachovává více aktivních látek a má pouze lehké oříškové aroma. Potravinový arganový olej lisovaný z pražených jader je pak díky svému silnému ořískovému aromatu a intenzivní lahodné oříškové chuti vhodný pro teplou i studenou kuchyni.

Pravidelnou konzumací arganového oleje prospějete zdraví a harmonii celého organismu!

 • Díky vysokému obsahu vitamínů a zdraví prospěšných látek, především mastných kyselin, arganový olejvýrazně napomáhá při snižování hladiny cholesterolu a tím omezuje výskyt srdečních příhod a jiných cévních chorob.

 • Má příznivé účinky na imunitní systém a pomáhá předcházet riziku tvorby rakoviny.

 • Díky vysokému obsahu vitaminu E zdravě reguluje srdeční činnost.

 • Posiluje nervový a lymfatický systém a zpomaluje proces degenerativních chorob.

 • Je vynikající při artróze, bolestech kloubů a revmatických potížích.

 • V neposlední řadě pak konzumace arganového olejepomáhá při zdravém trávení.

 


 

Účinky arganového oleje

Arganový olej je jedním z nejvzácnějších olejů na světě. Lisuje se ze semen plodů Arganového stromu (Argania Spinoza - Arganie trnitá). Pro marocké ženy je díky svému jedinečnému složení po staletí skutečným, přírodním elixírem krásy a mládí. Proto se arganovému oleji také někdy říká "marocké", "tekuté" či "pouštní" zlato.

Dnes poznává tajemství arganového oleje stále více žen i mužů po celém světě. Arganový olej je známý pro svoje kosmetické, léčivé a vyživovací vlastnosti. Má vynikající účinky jako ochrana pleti před stárnutím (tzv. anti-aging efekt), hydratuje suchou pokožku, léčí akné a další kožní potíže jako suchou kůži, lupénku, ekzémy apod. Slouží jako ochrana pokožky a prevence rakoviny kůže, vyživuje poškozené a křehké vlasy a nehty, snižuje bolestivost a ztuhlost kloubů.

Arganový olej není možná doslova "elixír mládí", ale má k němu ze všeho nejblíže. Ženy v Maroku znají jeho kouzlo mnoho let. Nyní můžete i Vy vyzkoušet, jak je arganový olejúčinný!

Tajemství arganového oleje je založeno na jeho jedinečném složení. Arganový olej je kromě jiného bohatý na přírodní antioxidanty, esenciální mastné kyseliny, karotenoidy, ferulové kyseliny, steroly a polyfenoly. Obsahuje také vysoké množství vitaminů E, A a skvalen. Díky tomu má arganový olejúžasnou škálu pozitivních zdravotních a kosmetických učinků při péči o pleť, vlasy a nehty.

 • Přírodní zdroj antioxidantů

Antioxidanty mají anti-aging (proti-stárnoucí) účinky. Chrání kožní buňky od chemikálií, znečišťujících látek a ultrafialových paprsků, které produkují volné radikály. Ty pak napadají zdravé buňky a způsobují poškození a stárnutí kůže. Antioxidanty obnovují poškozené buněčné membrány a pomáhají tak pokožce udržet mladistvý vzhled, vyhlazují vrásky a udržují pokožku přirozeně hydratovanou.

 • Bohatý na nenasycené mastné kyseliny

Nenasycené mastné kyseliny jsou ideální pro zdraví pokožky. Nejen že zvlhčují, ale snižují výskyt vrásek a dokonce mají anti-aging efekt. Mastné kyseliny obsažené v arganovém oleji také okamžitě pomohou se suchými a poškozenými vlasy, zvláčňují je a pomáhají předcházet roztřepeným konečkům. Pomáhají vyživovat nehty a také snižují bolestivost a ztuhlost kloubů.

 • Zdravý zdroj fytosterolů

Fytosteroly mají dvojí, proti-zánětlivé a proti-dráždivé účinky. Jsou ideální při hojení jizev (včetně strií) a pro zlepšení stavu pokožky i vlasů. Kromě toho, fytosteroly hydratují suchou kůži, léčí poškozenou pokožku a zabraňují vzniku některých forem rakoviny kůže.

 • Vysoký obsah vitamínů E a A

Vitamín E je nenahraditelný při péči o zdraví pokožky, vlasů i nehtů. Napomáhá při prevenci spálení kůže, poskytuje ochranu proti slunečnímu záření a podporuje hojení spálené či jinak poškozené pokožky a jizev (včetně strií). Díky vynikajícím vlastnostem při ochraně před sluncem slouží jako účinná prevence rakoviny kůže. Vitamín A pak pozitivně ovlivňuje obnovu kolagenu a přispívá k tomu, aby byla naše kůže hladká, pružná a udržela si mladistvý vzhled.

Arganový olej obsahuje i další nezbytné složky pro regeneraci pokožky, vlasů a nehtů.

 

OBJEDNEJTE SE

 

NEBO SE PTEJTE
 
 
Aleny Bajtošové
na tel. +420 608 173 790
nebo vyplněním tohoto formuláře:

Facebook

Kde nás najdete

Kontakt

CENTRUM LÉČBY LUPÉNKY, VITILIGA
a dalších kožních nemocí MŮJ ČLOVĚK

Poliklinika Medika
Kateřinská 34, Praha 2

Po - Pá: 8.00 - 18.00

Tel.: +420 608 173 790
Email: alena@mujclovek.cz

Doporučujeme navštívit:Laminine - restart zdraví