Kosmetika Larens, Nutrivi a bioaktivní peptidy

ZDRAVÁ A ČISTÁ  KŮŽE – VĚC VNITŘNÍ

Touha být věčně mladý a dobře vypadat provází lidstvo bez ohledu na dobu, ve které žije.

Nyní žijeme ve světě paradoxů a pěstování kultu mládí,  kdy se stydíme za svůj věk a  ne za to, jak vypadáme a jak se cítíme.

Příroda ve své dokonalosti sama v sobě darovala člověku veškeré léky,  potravu i oblečení.

Respektujíc tuhle starou, známou pravdu, si Vám dovolujeme představit náš celostní přístup k problematice kůže, zdraví, stárnutí a  léčení i tzv.nevyléčitelných nemocí tím nejlepším, co nám příroda  ve spolupráci s intelektem člověka a výdobytky moderních technologií nabídla. Se všemi výrobky máme osobní i profesní zkušenosti.

 Jedním z nejdůležitějších faktorů stárnutí je v první řadě

 • nedostatek kolagenu, který se již kolem 25 roku života přestává tvořit. Jedná se o hlavní organickou složku podpůrného systému organizmu, kostí, chrupavek, šlach a kůže. Tvoří cévní stěny, bazální membrány, rohovky a je celkově odpovědný za pevnost a pružnost. Kolagen tvoří 10% celkové hmotnosti člověka, 30% celkového objemu lidské bílkoviny a tvoří až 70% kůže. Jeho nedostatek pak způsobí degeneraci celého organizmu.-
 • hromadění toxinů-jedů v těle, které nás tráví a zabíjejí zevnitř, blokují příjem živin a odvádění škodlivin (nutná detoxikace)

  Na trhu dostupné kolagenové produkty lze rozdělit do dvou základních skupin.

 1. Kolagen vyráběný z vepřových a hovězích kůží – jedná se o hydrolyzát kolagenu, který se používá v kloubních             přípravcích, v kosmetice, ale také v laciných proteinových nápojích, kde umělé zvedá obsah proteinů.Působí povrchově a krátkodobě. Organizmus jej odmítá jako cizorodou látku.                                                                                                                                                                                                                        
 2. Biologicky aktivní „živý“ přírodní rybí kolagen s bioaktivními peptidy, které obsahují produkty firmy LARENS

 

KOSMETIKA LARENS

POUŽÍVÁME V NAŠEM CENTRU PRO KOSMETICKÉ  OŠETŘENÍ PLETI A CELÉHO TĚLA JAKO STĚŽEJNÍ KOSMETIKUM, KTERÉ NEMÁ VE SVĚTĚ KONKURENCI .

Biologicky aktivní „živý“ přírodní rybí kolagen s, swiss kvalita – chráněna celosvětovými patenty      

 • Na způsob, jak pozastavit tikot biologických hodin přišel tým vědců v čele s prof.Frydrychowskim, který za své letité výzkumy získal ve světě desítky ocenění, certifikací a patentů.
 • Výsledkem jejich výzkumu v praxi a spoluprácí se špičkovou švýcarskou firmou Larens vznikli patentem chráněné výrobky zn.Larens a Nutrivi.

Četné laboratorní testy provedené dokazují, že používání dermokosmetiky s obsahem ušlechtilého živého kolagenu mj.: 

 • výrazně vyhlazuje vrásky a zabrání vzniku nových
 • značně zpomalí proces stárnutí kůže
 • značně vylepší hydrataci kůže
 • viditelně zlepší pevnost, napnutí a vyhlazenost pokožky
 • pomůže v boji proti celulitidě a striím
 • pomůže se zbavit jizev nebo značně omezí jejích viditelnost
 • chrání kůži před volnými radikály
 • ovlivňuje regenerační procesy a zlepšování stavu kůže
 • pomůže v léčbě akné a růžovky, psoriázy - lupénky
 • uklidní a zmírní podráždění
 • regeneruje vlasy a nehty
 • urychluje hojení ran
 • první pomoc při popáleninách a nadměrném slunění 

 

PROČ JSOU KOLAGENOVÉ  PRODUKTY LARENS TAK ÚČINNÉ  A BEZPEČNÉ?

 • Kolagen je získáván extrakcí za studena, což dovoluje uchovat jeho biologickou hodnotu bez poškození účinných látek.
 • obsahuje trojitou helissu,(struktura je skoro identická s kolagenem lidským)
 • obsahuje nano vodu Nutrivi
 • Rychle se vstřebá a následně se spojí s "našimi" kolagenními vlákny a vytváří kolagenové mřížky, což vede tařka k okamžitému omlazujícímu efektu.
 • Komplex bioaktivních peptidů tvoří malé molekuly desítek aminokyselin, které mají schopnost překonat kožní bariéru, proniknout do hlubších vrstev kůže, škáry a krve.Dávají impulz hypofýze, aby ve fibroblastech obnovila tvorbu vlastního kolagenu až o 100%, jak tomu bylo před našimi 25-ti narozeninami . To způsobí: 
 • zvýšení tloušťky škáry a pokožky
 • zvýšení elasticity kůže
 • redukci vrásek
 • odstranění nedokonalosti pleti způsobené fotostárnutím

Obsahuje až 100x více peptidů, než kosmetické přípravky předních světových značek (které používají většinou syntetické peptidy, které nemají na náš organizmus komplexní účinky)

 • Konzervantem a stabilizátorem všech výrobků je čistě přírodní nano stříbro, vitamín C (žádné éčka, parabeny, ropné deriváty, zahušťovadla atd.) 

 • Je hypoalergenní (až na ojedinělou alergii na ryby a lze ho používat jako výživu kůže v kombinaci i s kosmetikou jiných značek).
 • Technologie zpracování liofylizací dovoluje používat přípravky bez trvalého poškození v běžném prostředí mezi 5 – 28°C. (běžné přípravky do 15°C) 

                                      

                                       poškozená kůže                  obnovená kůže

 

TYTO SCHOPNOSTI NEMÁ VE SVĚTOVÉ KOSMETICE ŽÁDNÝ JINÝ VVÝROBEK

 


 

prof. Frydrychovski

Prof. n. dr hab. med. Andrzej Frydrychowski

Narodil se 30. září 1947. V roce 1973 úspěšně ukončil studium na „Medical University of Gdańsk“ (Lékařská fakulta). Od roku 1973 do 2009 pracoval na katedře fyziologie Lékařské univerzity v Gdaňsku. Od roku 2009 se stal členem vědeckého týmu v oddělení nukleární medicíny. V roce 2010 byl jmenován vedoucím manažerem nově vzniklého odboru fyziologie člověka na Fakultě zdravotnických věd Lékařské univerzity v Gdaňsku.

Od roku 2003 se podílí na vzniku vývojového týmu v rámci projektu WellU, v současné době je předsedou vědecké rady společnosti WellU.

Základní myšlenkou bylo uvést na trh produkty s obsahem bioaktivního komplexu peptidů z rybích kůží, které by významným způsobem zpomalovaly stárnutí. Patenty chráněná technologie zpracování, tzv. „extrakce za studena“ zachovává většinu aktivních látek, jimiž se ryba chrání před agresívním vnějším prostředím (více informací najdete v sekci "články").

Profesor Frydrychowski vychází z mnohaleté zkušenosti, za kterou získal četná světová ocenění, je též vlastníkem patentů týkající se metody neinvazivního zkoumání mozku po poraněních. V této oblasti je spoluautorem významných vědeckých publikací (seznam najdete pod článkem).

BIOPEPTID COMPLEX je technologie, která umožní získat z kůže některých druhů ryb celou řadu biologicky aktivních oligopeptidů a polypeptidů. A právě kosmeceutika Larens a Nutrivi tento komplex obsahují.

Tyto přípravky obsahují stovky biologicky aktivních přírodních peptidů, odvozených především ze tří základních skupin proteinů … dekorinů, histonů a lumikanů. Existuje velké množství malých peptidů (7-29 aminokyselin), které mají schopnost proniknout kožní bariérou. Produkty WellU obsahují až 100 krát více peptidů, než produkty jiných značek. Peptidy obsažené v přípravcích Larens a Nutrivi působí na organismus přirozeným způsobem.

Podporují ozdravné procesy, které v těle probíhají a naopak brání těm nepříznivým. Tomuto efektu říkáme "Vnitřní lékař". Naše produkty podporují regenerační procesy nejen pleti, ale celého organismu, který pak pracuje podstatně efektivněji.

Seznam některých vědeckých publikací, kde je Prof. Frydrychowski autorem nebo spoluautorem:

 •  Pluciński J., Frydrychowski A.F., New aspects in assessment of changes in width of subarachnoid space with near-infrared Transillumination/backscattering sounding, part 1: Monte Carlo numeric modeling. Journal of Biomedical Optics. 2007; 12(4): 1-10 IF=3.084.
 • Frydrychowski A.F., WszE:dybyt-Winklewska M., Gumiríski w., Przyborska A., Kaczmarek J., Winklewski P.: Use of Near Infrared Transillumination / Back cattering Sounding (NIR-T/BSS) to assess effects of elevated intracranial pressure on width of subarachnoid space and cerebrovascular pulsation in animals. Acta Neurobiologiae Experimentalis. IF= 1,533.
 • Frydrychowski A.F., Kaczmarek J., Juzwa W, Rojewski M., Pluciríski J.. Gumiríski w., Kwiatkowski Cz., Lass P., Bandurski T. Near-lnfraRed-Transillumination (NIR-TI) - a New Non-invasive Tool for Exploration of Intracranial Homeostasis and Monitoring of Its Impairments. Biocybernetics and Biomedical Engineering 1999a; Vo1.19, Number 2: 99-108.
 • Frydrychowski A.F., WszE:dybyt-Winklewska M., Bandurski T., Winklewski P.: Flow-induced changes in pial artery compliance registered with a non-invasive method in rabbits. Microvascular Research. 2011, 82(2): 156-162. IF= 2,39.

Během vykonávání své profese získal celou řadu ocenění a vyznamenání, například:

 • Zlatou medaili s vyznamenáním na výstavě Brussels Eureka 97 za Systeme pour le monitoring non-invasif de I'espace du cerveau et de la pulsation cerebo-vasculaire
 • Speciální ocenění vlámského ministra pro finance, rozpočet a zdravotní politiku za Systemepour le monitoring non-invasif de I'espace du cerveau et de la pulsation cerebo-vasculaire
 • Zlatou medaili na výstavě - 26 Salon
 • International des Inventions - Geneve 98 za Systeme pour le monitoring non-invasif du volume cerveau Grand Prix na I. Mezinárodní výstavě objevů INOVACE 98 za systém neinvazivního monitoringu změn v objemu mozku

 

 


 

BIOPEPTIDE NUTRIVI  DRINK 

Peptidový nápoj– obsahuje jedinečnú zložkuBiopeptide Complex a najvyššiu koncentráciu kolagénu, peptidov a aminokyselín pochádzajúcichz rýb spomedzi nutrikozmetických prípravkov a výživových doplnkov dostupných na trhu* (niekoľkokrát vyššia dávka ako v Nutrivi Revicol Garlic aRaspberry).V peptidovom nápoji je účinok kolagénu navyše doplnený vitamínom C.  

Aminokyseliny vBiopeptide Nutrivi Drinksú životne nevyhnutné látky, ktoré zohrávajú  významnú úlohu vmetabolizme asú dôležitou súčasťou výživy. Jedná sa o krátke polymérové reťazce, známe ako peptidy, a takisto dlhšie reťazce, ktoré poznáme pod  názvom polypeptidy alebo oligopeptidy. Približne 75 percent ľudského tela sa skladá z reťazcov aminokyselín a práve preto sú  tieto látky také dôležité pre náš organizmus.   Aminokyseliny a bielkoviny sa zúčastňujú na všetkých chemických reakciách, ktoré prebiehajú v  organizme. Mnoho ľudí neprijíma dostatočné množstvo bielkovín z potravy, alebo má narušený systém vstrebávania živín. V takom prípade je nevyhnutné dopĺňať ich pomocou prírodných výživových doplnkov. Dostatok aminokyselín zabezpečí správny priebeh životne dôležitých procesov v organizme a môže podporovať rast nechtov a vlasov, regeneráciu svalstva, kože, kostí ako aj obnovu tkanív, a tak ovplyvňovať aj celkový pocit pohody. 

Peptidyv Biopeptide NutriviDrink ovplyvňujú správne funkcie chrupaviek a kostných buniek a stimulujú tvorbu nových buniek, ktorétvoria telu vlastný typ kolagénu  aj iné látky a podporujú štruktúru kostného tkaniva. Peptidy stimulujú tvorbu kolagénu a ako jediné stimulujú tvorbu aktívnych aminokyselín glycínu, prolínu a 4-hydroxyprolínu. Vďaka týmto aminokyselinám sa kĺbové tkanivo stáva pevnejšie a pružnejšie. Aminokyseliny sú takisto zodpovedné za tvorbu chrupavky a obnovu buniek väzív, šliach a kostí.

Účinky pravidelnej konzumácie BIOPEPTIDE NUTRIVI DRINK:

 • Dodáva stavebné látky potrebné pre organizmus (zabezpečuje aminokyseliny  nevyhnutné pre obnovu kolagénu, okrem iného v kĺboch, chrupavkách, koži a iných orgánoch)
 • Pôsobí antibakteriálne
 • Má protizápalový účinok
 • Zmierňuje bolesť
 • Posilňuje obranyschopnosť  organizmu a pomáha pri prechladnutí
 • Spomaľuje aktivitu  enzýmov zodpovedných za starnutie(metaloproteináz)
 • Zvyšuje elasticitu  a hydratáciu kože
 • Zabraňuje vzniku vrások a pigmentových škvŕn
 • Je zdrojom antioxidantov chrániacich bunky
 • Posilňuje vlasy a nechty
 • Spomaľuje procesy starnutia kože, kostí, kĺbov, ciev a iných orgánov
 • Posilňuje kĺby, podporuje regeneráciu chrupavkového tkaniva

Uschovajte v suchu a v chlade  

Použitie:

Pred použitím zakaždým dôkladne pretrepte. Skladovať pri izbovej teplote.

Preventívne: 50ml denne

Pre doplnenie nedostatku živín: 100-200ml denne (po jedle),

ZLOŽENIE: Voda (Nutrivi), rybí kolagén, rybie peptidy, koncentrovaná malinová šťava s celkovým obsahom koncentrátu 65%, kyselina askorbová, kyselina citrónová, zázvor, sorbát draselný, benzoát sodný

Objem: 330 ml

Zloženie:

Proteíny

g/100 ml

1,8

Vláknina

g/100 ml

< 0,5

Tuky

g/100 ml

0,1

Energetická hodnota

kcal/100 ml

41

Energetická hodnota

kJ/100 ml

174

Sacharidy

 

8,2

AMINOKYSELINY

 

 

Kyselina asparágová

%

0,124

Kyselina glutámová

%

0,193

Serín

%

0,085

Glycín

%

0,411

Histidín

%

0,026

Arginín

%

0,145

Treonín

%

0,048

Alanín

%

0,152

Prolín

%

0,206

Tyrozín

%

0,016

Valín

%

0,04

Metionín

%

0,041

Cysteín

%

< 0,005

Izoleucín

%

0,029

Leucín

%

0,056

Fenylalanín

%

0,042

Lyzín

%

0,064

Izoleucín

%

0,013

 

 

 


 

Bioaktivní peptidy

Biopeptidy WellU - převratný vědecký objev mezinárodního významu  

Touha být věčně mladý a dobře vypadat provází lidstvo bez ohledu na dobu, ve které žije. Rozdíl spočívá ve způsobech, které by umožnily zastavit biologické hodiny. S postupem času dosáhla lékařská věda a kosmetologie v této oblasti značný pokrok.

Kosmeceutika na bázi biopeptidů určují nový trend kosmetologie.

V posledních letech pozorujeme mimořádný zájem kosmetických značek o potencionální peptidové zdroje. V součastnosti je výroba syntetických peptidů finančně náročná a pro výrobce, kde je na prvním místě ZISK, nezajímavá. Navíc tyto syntetické peptidy nemají na náš organismus komplexní účinky. 

V LARENS a NUTRIVI je až 100x více biopeptidů než v jiných značkách.

Biopeptidy - díky malým molekulám složeným z několika jednotek až desítek aminokyselin - mají schopnost překonat kožní bariéru a proniknout do hlubších vrstev kůže.

Biopeptidy mají cílený účinek a stimulují určité procesy v kůži:

 • zvýšení tloušťky škáry a pokožky
 • zvýšení elasticity kůže
 • redukci vrásek
 • odstranění nedokonalosti pleti způsobené fotostárnutím neboli pigmentových skvrn

Zvýšení celistvosti, hustoty a pevnosti kůže je podmíněné třemi různými mechanismy působení peptidů, které podle jejich biologické aktivity dělíme na:

 • signální peptidy, které stimulují aktivitu fibroblastů buněk pojivového tkaniva, aktivizujících syntézu makromolekul pojivového tkaniva kůže kolagenu a elastinu, čímž přispívají k redukci vrásek
 • inhibitory neurotransmiterů, tzv. neuropeptidy, které uvolňují svaly odpovědné za vznik mimických vrásek
 • peptidy, které přenášejí aktivní látky do hlubších vrstev kůže

                                   

                                     poškozená kůže                  obnovená kůže

 

Kosmetické přípravky na bázi peptidů umožňují nepochybně efektivní boj proti příznakům stárnutí organismu.

Vícero firem už několik let úspěšně používá ve svých kosmetických přípravcích syntetické peptidy z rýže.

WellU je první firmou na světě, která vyrábí biopeptidy rybího původu; jak je známé, struktura rybího proteinu se nejvíc přibližuje struktuře lidského proteinu.

Parametrem, který je odpovědný za terapeutický účinek biopeptidů, je jeho příslušné množství a poměr v přípravcích, to je obrovskou výhodou produktů Larensa Nutrivi.

Shrnutí, biopeptidy slouží k přenášení aktivních složek do hlubších vrstev kůže. Mají energizující vlastnosti – stimulují buňky kůže k tvorbě kolagenu a elastinu. Jsou užitečné v boji s pigmentovými skvrnami - zesvětlují a vyrovnávají tón pleti. Výsledkem jejich používání je pružné tělo, redukce vrásek a nerovností jako i předcházení ochabování kůže


 

 

OBJEDNEJTE SE

 

NEBO SE PTEJTE
 
 
Aleny Bajtošové
na tel. +420 608 173 790
nebo vyplněním tohoto formuláře:

Facebook

Kde nás najdete

Kontakt

CENTRUM LÉČBY LUPÉNKY, VITILIGA
a dalších kožních nemocí MŮJ ČLOVĚK

Poliklinika Medika
Kateřinská 34, Praha 2

Po - Pá: 8.00 - 18.00

Tel.: +420 608 173 790
Email: alena@mujclovek.cz

Doporučujeme navštívit:Laminine - restart zdraví